Csoóri Sándor Alap 2018

Az IKA Ifjúsági Egyesület keretén belül működő csernátoni Pántlikácska Ifjúsági Néptánccsoport tevékenysége a 2018-as év első felében a Csoóri Sándor Alap támogatásában zajlott.

A tánccsoport legfőbb célkitűzése a kárpát medence magyar táncdialektusainak, de legfőképp az erdélyi tájegységek táncainak elsajátítása, továbbadása valamint a nagyközönség előtt való bemutatása. Az előbb említettek mellett a tánccsoport tagjai azt vallják, hogy a legfontosabb az elődeink által ránk hagyott táncos és egyetemes hagyomány megélése és a mindennapjainkba való beépítése.

A program célja a tánccsoport tevékenységének segítése és szakmai fejlődésének biztosítása volt.

A program keretén belül sor került a tánccsoport vezetőjének és oktatóinak a tisztelet díjának, elő zenekari tiszteletdíjak megtérítésére valamint népviselet beszerzésre és a próbák lebonyolításának könnyítésére szolgáló eszköz beszerzésre.

Elmondhatjuk, hogy a program elérte a célját hiszen hozzájárult a tánccsoport eszköztárának bővítéséhez, és szakmai fejlődésének elősegítéséhez.

A tánccsoport ez alkalommal is köszönetet mond a Csoóri Sándor alapnak.