- HU -

Az IKA Ifjúsági Egyesület 2005-ben jött létre csernátoni székhellyel, nevét a Felsőcsernátonban található „csernátoni csonka toronyról”, vagy más néven az IKA várról kapta.

Az egyesület alapító tagjai az 1989-es rendszerváltás után újra alakult csernátoni IKE csoport (a kolozsvári székhelyű Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület tagcsoportja) tagjainak egy részéből tevődnek össze. Mivel azonban az IKE csoport nem rendelkezett jogi személyiséggel, ezért a szervezési, fejlődési, anyagi lehetőségeink korlátozottak voltak.

Ezen akadály leküzdésének érdekében fogalmazódott meg bennünk egy ifjúsági egyesület létrehozásának a gondolata, amelynek létrehozását 2005 februárjában kezdtünk el és még ugyanabban az évben az egyesület elnyerte végleges jogi formáját.

A szervezet elsődleges célja az ifjúsági-, sport-, keresztény-, művelődési élet támogatása. Tevékenységeink között táborok, művelődési-, ifjúsági-, sport-, keresztény- és karitatív rendezvények, előadások szerepelnek.

- EN -

The IKA Youth Association was founded in 2005 by 7 members, with residence in Cernat, Covasna County. Our purpose is to support the youth, cultural, sport and Christian life in local, regional and international level and to participate in the life level developing process. Now the association has 19 members and 10-15 volunteers, whose number changes from time to time.
Among our main activities appear the following: organizing of camps, cultural-, youth-, sport-, Christian- and charity programs. The association membership are mostly composed by youths (pupils, students, workers) between 15 – 35 years. The association mainly organizes events and programs for Hungarian and Hungarian  roma minority youths from Cernat, but we also make programs for children, for adults and for old people.